ALSR0130R00FE12
RES 30 OHM 1W 1% AXIAL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:ALSR0130R00FE12
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES 30 OHM 1W 1% AXIAL
Nkesp Part Number:73D-ALSR0130R00FE12
Part Status4861 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.110' Dia x 0.406' L (2.79mm x 10.31mm)
Series:ALSR
Resistance:30 Ohms
Power (Watts):1W
Package / Case:Axial
Package:Bulk
Operating Temperature:-65°C ~ 250°C