CPL07R0400FE14
RES 0.04 OHM 7W 1% AXIAL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:CPL07R0400FE14
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES 0.04 OHM 7W 1% AXIAL
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-CPL07R0400FE14
Part Status4325 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.391' L x 0.375' W (35.32mm x 9.52mm)
Series:CPL
Resistance:40 mOhms
Power (Watts):7W
Package / Case:Axial
Package:Bulk
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C