CW005250R0JS73
RES 250 OHM 6.5W 5% AXIAL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:CW005250R0JS73
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES 250 OHM 6.5W 5% AXIAL
Nkesp Part Number:73D-CW005250R0JS73
Part Status32622 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.312' Dia x 0.875' L (7.92mm x 22.22mm)
Series:CW
Resistance:250 Ohms
Power (Watts):6.5W
Package / Case:Axial
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C