FMP200FRF52-30R9
RES 30.9 OHM 1% 2W AXIAL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:FMP200FRF52-30R9
Manufacturer:Yageo
Description:RES 30.9 OHM 1% 2W AXIAL
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-FMP200FRF52-30R9
Part Status506888 pcs
Manufacturer:Yageo
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)
Series:FMP
Resistance:30.9 Ohms
Power (Watts):2W
Package / Case:Axial
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C