FMP200JT-52-910K
RES 910K OHM 5% 2W AXIAL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:FMP200JT-52-910K
Manufacturer:Yageo
Description:RES 910K OHM 5% 2W AXIAL
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-FMP200JT-52-910K
Part Status572545 pcs
Manufacturer:Yageo
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)
Series:FMP
Resistance:910 kOhms
Power (Watts):2W
Package / Case:Axial
Package:Tape & Box (TB)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C