FMP300FBF73-52K3
RES 52.3K OHM 1% 3W AXIAL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:FMP300FBF73-52K3
Manufacturer:Yageo
Description:RES 52.3K OHM 1% 3W AXIAL
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-FMP300FBF73-52K3
Part Status348706 pcs
Manufacturer:Yageo
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Series:FMP
Resistance:52.3 kOhms
Power (Watts):3W
Package / Case:Axial
Package:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C