MBA02040C3301FC100
RES 3.3K OHM 0.4W 1% AXIAL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:MBA02040C3301FC100
Manufacturer:Draloric/Vishay
Description:RES 3.3K OHM 0.4W 1% AXIAL
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-MBA02040C3301FC100
Part Status207925 pcs
Manufacturer:Draloric/Vishay
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Series:MBA/SMA 0204 - Professional
Resistance:3.3 kOhms
Power (Watts):0.4W
Package / Case:Axial
Package:Cut Tape (CT)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C