MF0204FRE52-23K2
RES 23.2K OHM 1% 0.4W AXIAL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:MF0204FRE52-23K2
Manufacturer:Yageo
Description:RES 23.2K OHM 1% 0.4W AXIAL
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-MF0204FRE52-23K2
Part Status1954956 pcs
Manufacturer:Yageo
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Series:MF0
Resistance:23.2 kOhms
Power (Watts):0.4W
Package / Case:Axial
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C