MM1003FE-R58
RES 100K OHM 1% 1W AXIAL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:MM1003FE-R58
Manufacturer:Ohmite
Description:RES 100K OHM 1% 1W AXIAL
RoHs Status:
RoHS Compliant
Nkesp Part Number:73D-MM1003FE-R58
Part Status4084 pcs
Manufacturer:Ohmite
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197' Dia x 0.472' L (5.00mm x 12.00mm)
Series:Metal Devil® MM
Resistance:100 kOhms
Power (Watts):1W