RCMM0282R5GKS14
RES 82.5 OHM 2% 1/2W AXIAL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:RCMM0282R5GKS14
Manufacturer:MCB Industrie/Vishay
Description:RES 82.5 OHM 2% 1/2W AXIAL
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-RCMM0282R5GKS14
Part Status8289 pcs
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Series:RCMM
Resistance:82.5 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Package / Case:Axial
Package:Bag
Operating Temperature:-65°C ~ 155°C