RLR05C1301FPRE6
RES 1.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:RLR05C1301FPRE6
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES 1.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Nkesp Part Number:73D-RLR05C1301FPRE6
Part Status22419 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Series:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Resistance:1.3 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Package / Case:Axial
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Height - Seated (Max):-
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate:P (0.1%)