RLR07C2003FRRSL
RES 200K OHM 1% 1/4W AXIAL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:RLR07C2003FRRSL
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES 200K OHM 1% 1/4W AXIAL
Nkesp Part Number:73D-RLR07C2003FRRSL
Part Status33936 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Series:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Resistance:200 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Package / Case:Axial
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Height - Seated (Max):-
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate:R (0.01%)