RLR20C7502GSBSL
RES 75K OHM 2% 1/2W AXIAL
Specifications
Part Number:RLR20C7502GSBSL
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES 75K OHM 2% 1/2W AXIAL
Nkesp Part Number:73D-RLR20C7502GSBSL
Part Status3039 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Series:Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Resistance:75 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Package / Case:Axial
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Failure Rate:S (0.001%)