RLR32C37R4FPR64
RES 37.4 OHM 1% 1W AXIAL
Specifications
Part Number:RLR32C37R4FPR64
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES 37.4 OHM 1% 1W AXIAL
Nkesp Part Number:73D-RLR32C37R4FPR64
Part Status9198 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Series:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Resistance:37.4 Ohms
Power (Watts):1W
Package / Case:Axial
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Failure Rate:P (0.1%)