RN60D2461FRE6
RES 2.46K OHM 1/4W 1% AXIAL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:RN60D2461FRE6
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES 2.46K OHM 1/4W 1% AXIAL
Nkesp Part Number:73D-RN60D2461FRE6
Part Status112005 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145' Dia x 0.344' L (3.68mm x 8.74mm)
Series:Military, MIL-R-10509/1, RN60
Resistance:2.46 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Package / Case:Axial
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C