RNC50H3322FSRSL
RES 33.2K OHM 1/10W 1% AXIAL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:RNC50H3322FSRSL
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES 33.2K OHM 1/10W 1% AXIAL
Nkesp Part Number:73D-RNC50H3322FSRSL
Part Status9504 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.070' Dia x 0.150' L (1.78mm x 3.81mm)
Series:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
Resistance:33.2 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Package / Case:Axial
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Height - Seated (Max):-
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate:S (0.001%)