RNX02518M0FNLB
RES 18M OHM 1% 1/2W AXIAL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:RNX02518M0FNLB
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES 18M OHM 1% 1/2W AXIAL
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-RNX02518M0FNLB
Part Status4240 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 0.290" L (3.56mm x 7.37mm)
Series:RNX
Resistance:18 MOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Package / Case:Axial
Package:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C