RWR80S35R7DRB12
RES 35.7 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:RWR80S35R7DRB12
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES 35.7 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Nkesp Part Number:73D-RWR80S35R7DRB12
Part Status2477 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094' Dia x 0.406' L (2.39mm x 10.31mm)
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Resistance:35.7 Ohms
Power (Watts):2W
Package / Case:Axial
Package:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Terminations:2
Height - Seated (Max):-
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:R (0.01%)